Merak Ettikleriniz

 • İslami Gelişim : Manevi değerleri ve İslami öğretileri içeren ders saatleridir. İslami öğretilerimiz tüm çocukların ihtiyaçları ve ilgi alanları göz önünde bulundurularak, motive edici etkinlikler planlanarak teşvik edilmektedir.


  Jimnastik : Grup veya bireysel olarak spor yapma, iskelet ve kas sistemlerini güçlendirme egzersizleri içeren ders saatleridir.


  Müzik : Kulak ve ses becerilerinin geliştiği, ritmik melodileri tekrar etme pratikleri yapılan ders saatleridir.


  Görsel Sanatlar : Yaratıcılığın açığa çıkarılmasına, çizme, boyama, kesme, yapıştırma vb becerilerin kullanılarak ince motor kasların gelişimine destek olunan ders saatleridir.


  Yüzme : Öğrencilerin temel yüzme becerileri edinmelerine destek olunan ders saatleridir. Yalnızca yaz okulunda uygulanmaktadır.

 • 08:00 - 09:00 >> OKULA GELİŞ
  09:00 - 09:30 >> KAHVALTI
  09:30 - 12:30 >> ETKİNLİK
  12:30 - 13:00 >> ÖĞLE YEMEĞİ
  13:00 - 15:00 >> ETKİNLİK
  15:00 - 15:30 >> SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR
  15:30 - 16:00 >> ETKİNLİK
  16:00 - 17:30 >> OKULDAN AYRILIŞ

 • Veli Toplantıları : Öğretmenlerimiz her eğitim-öğretim yılının başında; genel okul işleyişi, yıl boyu gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ve okulun beklentileriyle ilgili bilgi vermek üzere tüm velilerin katıldığı bir toplantı gerçekleştirir. Bunun dışında her dönem içinde bir kez bireysel veli toplantısı düzenler, öğrencilerimizin gelişimleri ile ilgili ailelerine bilgi veririz. Veli toplantılarına anne ve babanın beraber katılmasını önemser, bu toplantıları yüz yüze veya online olarak gerçekleştiririz.


  Whats-app Grupları : Öğretmenlerimiz, velilerle iletişimde sınıflar özelinde, mesajlaşma platformları (whatsapp, telegram, bip vb.) aracılığıyla kurulmuş mesaj grupları kullanmazlar. Öğretmenimiz gerekli görürse öğrencinin gün içindeki etkinlik fotoğraflarını, mesaj veya mesajlaşma platformları aracılığıyla doğrudan velisinin numarasına göndermeyi tercih edebilir.


  Aylık Görüşmeler : Sınıf öğretmeni, öğrencinin gelişimi hakkında bilgi vermek için veli ile ayda 1 kez telefon görüşmesi yapar. Bu görüşmede öğrencinin, güçlü olduğu alanlar, geliştirmesi gereken alanlar ve diğer planlamalar hakkında bilgi verir. Velilerimizin okul yönetimine iletmek istediği hususlar varsa, sınıf öğretmeni aracılığıyla iletebilirler.


  Öğretmen Randevuları : Her öğretmenimizin hafta içi ders programına göre ayarlanmış görüşme saatleri mevcuttur. Öğretmenlerimizin belirlenmiş görüşme saatleri, öğretim yılı başında velilerimizle paylaşılır. Velilerimiz öğretmenlerimizle görüşmek istediklerinde, kendilerine bildirilen öğretmen görüşme saatlerine uygun şekilde randevu alarak öğretmenlerimizle görüşebilirler.

 • Öğrencilerimizin dönem süresince edindiği kazanımların değerlendirildiği, güçlü ve gelişmesi gereken alanlarının belirtildiği öğrenci gelişim raporu, her dönemin sonunda velilerimizle paylaşılır.


  Öğretim yılının en başından itibaren, öğrencilerimizin gerçekleştirdiği çalışmalarından bazıları, onların isteği doğrultusunda portfolyo dosyalarına konulur ve sene sonunda düzenlenecek portfolyo sunum gününde aile ile paylaşılır.


  Öğretmenlerimiz, her bir öğrenci için belirli zamanlarda gözlem formu doldurur ve etkinliklerle ilgili ölçme ve değerlendirme materyalleri ile birlikte öğrenci dosyasında muhafaza eder.


  Öğretmenlerimiz, bütün bu veriler ışığında her ay düzenli olarak velilerimizi bilgilendirir.

 • Psikolojik Danışmanlık Birimimiz, güvenilir bilimsel test materyalleri ile kıymetli çocuklarımızın bilişsel, kişisel, sosyal-duygusal, ince motor, dil ve kaba motor becerilerindeki gelişmeyi tespit etmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır.


  Bu süreç, gözlem, öğrenci görüşmeleri, öğretmen görüşmeleri, bazı test ve envanter uygulanması ve veli görüşmelerini içermektedir.


  Ayrıca okul danışmanımız tarafından yıl içinde velilerimizin ihtiyacına yönelik eğitim programları ve seminerler düzenlenmektedir. Seminer tarihlerimiz iki hafta öncesinden velilerimize duyurulmaktadır.


  Öğretmenlerimiz, bütün bu veriler ışığında her ay düzenli olarak velilerimizi bilgilendirir.

 • Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan öğünlerimiz, okulumuz mutfağında hazırlanır ve öğrencilerimize okulumuz yemekhanesinde sunulur.


  Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesini önemser, menülerimizi oluşturmak için alanında uzman bir diyetisyen ile çalışırız.


  Kullandığımız ürünlerin sağlıklı, besleyici ve helal olmasına dikkat eder; şeker, işlenmiş gıdalar, beyaz un, margarin gibi gıdalara mutfağımızda yer vermeyiz.


  Sizlerden de; pasta, şeker, çikolata, asitli içecek gibi katkı maddeleri içeren yiyecek ve içecekleri okula göndermeme konusunda özen göstermenizi bekleriz.

 • Okulumuzun temizliği ve hijyeni bizim için en önemli ve öncelikli konuların başında gelir.


  Çocuklarımızın sağlığını her şeyin önünde tutar ve hijyen konusunda gerekli tüm önlemlerini alırız.


  Zorunlu haller dışında;
  - Günde 3 kez uygun dezenfektanlar kullanarak tuvaletlerimiz temizlenmekte,
  - Sınıf temizlikleri her sabah ve her akşam yapılmakta,
  - Günde 2 kez, kapı kolu, trabzanlar, ışık aç-kapa düğmeleri vb. temas edilen tüm alanlar dezenfekte edilmekte, her sabah ve her akşam genel temizlik yapılmaktadır.
  - Ayrıca haftada 2 kez tüm okul buhar makinesi ile dezenfekte edilmektedir.
  - Bahçedeki havuzun periyodik kontrolleri ve bakımı düzenli olarak yapılmaktadır.


 • Gezilerimizi, öğrencinin öğrenimine ve deneyimine sağlayacağı katkıyı göz önünde bulundurarak planlarız.


  Yanında velisi geziye gelemeyen öğrencilerin duygusal durumlarını göz önünde bulundurarak, velilerimizin okul gezilerine katılma taleplerine olumlu yanıt vermeyiz.


  Gezilerde öğrencilerimizi okuldan toplu bir şekilde alınarak geziye götürürüz. Gezi bittiğinde tekrar okula getiririz. Gezi sonrasında öğrenciyi evine ya da yakının evine teslim etmek şeklinde bir uygulamamız yoktur. Öğrencinin teslim noktasını daima okul olarak planlarız.


 • Okulumuza servis ile gelen öğrencilerimiz giriş ve çıkış saatinde öğretmenleri tarafından servis görevlisinden teslim alınır ve teslim edilir.


  Okula anne veya babası ile gelen öğrencilerimiz çıkışta yine anne veya babasına teslim edilir.


  Anne ve babanın çocuklarını almaya gelemediği durumlarda, çocuğun kime teslim edileceği ile ilgili kurumu haberdar etmeleri ve yazılı kimlik bildiriminde bulunmaları gerekir. Aksi halde öğrencilerimiz velileri dışında bir başka kimseye teslim edilmez.


  Anne-baba boşanmış ise, kanuni velayet hakkı üzerinde bulunduran ebeveyn, öğrencinin velisi olarak kabul edilir. Çocuğu okuldan kimin alacağına dair söz sahibi, kanunen çocuğunun velayetini üzerine almış olan anne veya babadır.

 • Öğrencinin derse devamını etkilemeyen küçük yaralanmalarda ilk yardım uygular, sizi de muhakkak bilgilendiririz. Acil olarak müdahale edilmesi gereken durumlarda ise en yakın sağlık kuruluşuna gider ve sizleri de oraya yönlendiririz. Ardından velilerimiz tarafından doldurulan ‘Acil Durum Başvuru Formu’nda belirtilen sıraya göre velilerimizi veya yakınlarını arar ve öğrenciyi aileye teslim ederiz.


  Öğrencimizin düzenli olarak kullandığı ilaçlar varsa, reçetenin bir örneğini mutlaka velisinden isteriz. Sadece reçetede yazan şekilde ve saatlerde ilacı çocuğa verir, reçetelendirilmemiş hiçbir ilacı öğrencimize vermeyiz.


  Velilerimizin çocuklarının tüm hastalıklarını ve sağlığıyla ilgili şikayetlerini; ilaç, yiyecek vb. tüm alerjik hassasiyet ve problemlerini okul yetkilileri ve öğretmenlerimize mutlaka bildirmeleri gerekmektedir.


  Bu konularda vereceğiniz bilgiler bayılma, atak vb. acil durumda yapılacaklar açısından hayati öneme sahiptir.


  Öğrencilerimiz hakkındaki tüm bilgiler okulumuz kayıtlarında hususi olarak saklı tutulur ve diğer öğrenciler, veliler vb. üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmaz.

 • Öğrencilerimizin gelişimleri ile ilgili bilgilendirmelerde ve okul ile ilgili duyurularda kanuni velayet kurallarına göre hareket eder, MEB nezdinde öğrencimizin kanuni velisi kimse onunla iletişim kurarız.


  Çocuğu okuldan alacak kişi ya Kanuni Olarak Velayet Sahibi Olan Ebeveyn ya da onun yetki verdiği kişidir. Çocuğun anne ya da babası olsa dahi, kanuni velayeti olmayan ebeveyn çocuğu teslim alamaz.


  Anne ya da babanın herhangi bir anlaşmazlığı durumunda kanuni olarak taraf olmak, mahkemede şahitlik yapmak vb. hukuki konularda okulumuz sorumluluk kabul etmez.


 • Yağışlı havalar keşif yapmaktan bizi hiçbir zaman alıkoymaz.


  Yağmur yağdığında yağmurluklarımızı, su geçirmeyen pantolonlarımızı ve çizmelerimizi giyer, okulumuzun bahçesinde keşfe çıkar ve şu soruya cevap vermeye çalışırız:


  “Acaba farklı havalarda doğada hangi değişiklikler meydana geliyor?”


 • Güneşli havalarda sınıftaki etkinliklerimizin birçoğunu bahçemize taşırız. Açık havada daha fazla vakit geçirir hem eğlenir hem de öğreniriz.


  Çocuklarımızın açık havada aldıkları bol oksijen zihinlerini açar, kalplerini ferahlatır, öğrenmelerini kolaylaştırır. Tabiatı ve diğer canlıları keşfetmek, gözlemlemek çocukları, yepyeni soruların cevaplarını aramaya yönlendirir.


 • Öğrencilerimizin mahremiyetini önemser ve kişilik gelişimleri için bu konuya hassasiyetle yaklaşırız. Bu nedenle çocuklarımıza tuvalet eğitiminin evde kazandırılmış olmasını bekleriz.


  Öğrencilerimiz bazen etkinliğe daldığı bazen de yetişemediği için altına kaçırabilirler. Bunu olağan karşılar ve rutin temizliği yaparız. Kazaları görmezden gelip, kendisini suçlu hissetmemesine özen gösteririz.


  Öğrencimizin temiz yedek kıyafetlerinin okulumuzda bulunmasını veliden talep ederiz.